img
Home / Zdravie / Pozor, toto sa deje vo vašom bruchu, keď žijete nezdravo

Pozor, toto sa deje vo vašom bruchu, keď žijete nezdravo

Fast food, stres, nepravidelné stravovanie – to všetko ubližuje vášmu tráveniu. Prirodzené mliečne baktérie Lactoflor mu dajú správnu výživu.

Náš tráviaci trakt začína ústami a končí… No veď viete, čím končí 🙂 V črevách, kde prebieha najviac tráviacich procesov, máme obrovské množstvo baktérií. Neľakajte sa, tieto baktérie tam majú byť – aspoň teda väčšina z nich. Je ich dokonca viac, než buniek v celomnašom tele. Je to spôsobené tým, že sú naozaj malé, mnohonásobne menšie, než naše bunky.

To znamená, že každý z nás v sebe nosí celý vesmír baktérií, z ktorých väčšina žije preto, aby nám pomáhala. Od čriev závisí veľká časť našej obranyschopnosti a keď ich nechávame trpieť, trpí aj naša imunita.

„Keď prospešným baktériám nedávame správnu potravu –napríklad dostatok vlákniny – nemajú čo jesť a nemôžu sa množiť. Vytláčajú ich baktérie, ktoré vlákninu k životu nepotrebujú. Tieto môžu spúšťať hnilobné procesy a dôsledkom môže byť podráždená sliznica čriev alebo oslabená imunita“ vysvetľuje PharmDr. Radoslav Daniš.

Hniloba v črevách znie zle aj úplnému laikovi. Ak nestíhate žiť zdravo, nevyvážená strava môže spôsobovať hnačky, zápchy či nadúvanie ale aj oslabovať celý organizmus. Kvôli tomu môžeme byť náchylnejší na ochorenia – obzvlášť teraz, v zimnom období – a po dlhšom čase si môžeme privodiť aj ťažké zápalové ochorenia: vredy či potravinové intolerancie.

Jednoducho – keď nedáme dobrým baktériám jesť, nemôžu nás chrániť,“ dodáva Rado Daniš.

Je jasné, že stresujúca práca či rýchle obedy vo fastfoodoch sa z nášho životného štýlu nedajú len tak ľahko vylúčiť. Našťastie, zdravé baktérie dokážeme získať aj z vhodných výživových doplnkov.

Lactoflor funguje na princípe baktérií mliečneho kvasenia. Tieto baktérie sa množia v mlieku, nachádzajú sa v jogurtoch,v smotane, zákyse… V týchto produktoch ich však nie je dostatok. V koncentrovanej forme tieto baktérie nájdeme práve vo výživových doplnkoch..

Doplnkov výživy sú však na trhu desiatky. Ako si vybrať tie správne?

Lekárnik by vám mal vedieť odporučiť tie najlepšie podľa vašich konkrétnych problémov. Farmaceut Rado Daniš hovorí, že na ťažkosti spôsobené rýchlym životným štýlom sa najviac hodí Lactoflor, ktorý má v sebe obrovskú dávku mliečnej baktérie Lactobacillus bulgaricus.

„Práve priateľské baktérie v Lactoflore sú vhodné pri týchto negatívnych efektoch zléhostravovania. Výnimočné na ňom je, že baktérie v ňom sú úplne prirodzené. Pochádzajú z kefíru, ktorý ľudstvo konzumuje tisícky rokov práve pre jeho blahodárne účinky,“ dodáva Rado Daniš.

Lactoflor si môžete najjednoduchšie kúpiť v online lekárni Pilulka, keď kliknete sem.

This div height required for enabling the sticky sidebar