img
Home / Nezaradené / Prečo sú pre nás mliečne baktérie dobré?

Prečo sú pre nás mliečne baktérie dobré?

Bez niektorých by sme dokonca vôbec nemohli existovať.

Predstavte si, že večer zabudnete mlieko schovať do chladničky a ráno ho ochutnáte. Čo cítite? Prirodzene, skyslo. Baktérie mliečneho kvasenia začali byť pri izbovej teplote aktívne a pustili sa do práce – mliečny cukor, laktózu, premenili na mliečnu kyselinu.

Nemôžu si pomôcť, je to dôvod ich existencie, otázka prežitia. A hoci kvasenie je v mlieku do kávy na príťaž, všeobecne je pre nás tento proces veľmi užitočný. Funguje ako konzervant, preto nám kapusta či uhorky vydržia dlhšie, vďaka rozkladu cukrov uľahčuje kvasenie trávenie a dáva nám signál, že v potravine sú prítomné prospešné baktérie mliečneho kvasenia.

Áno, baktérie môžu byť prospešné

Mikroorganizmy sa nachádzajú všade a vo všetkom, teda aj v ľudskom tele. Nosíme ich v sebe dokonca 10-kát viac než buniek, čiže je to 15-miestne číslo na úrovni stoviek biliónov. Najväčšia skupina týchto mikróbov žije v hrubom čreve a nazývame ju črevná mikroflóra. Skladá sa celkovo z 2 000 rôznych bakteriálnych druhov.

Hoci si pod baktériami ako prvé predstavíme znečistené ruky, dezinfekciu a chorobu, v skutočnosti poznáme viac prospešných druhov než škodlivých. Bez niektorých by sme dokonca nemohli vôbec existovať.

Napríklad, druh Bacteroides thetaiotaomicron nám pomáha premeniť zložité cukry, ktoré prijímame v strave, na jednoduché cukry. A keďže práve jednoduché cukry sú primárnym zdrojom energie pre celé telo a mozog, sme za jeho prácu vďační. Iné druhy sú zodpovedné za rozklad tukov a ďalšie zas, naopak, za skladanie stavebných jednotiek nášho tela – bielkovín.

Bakteriálne rody BacteroidesBifidobacterium, and Enterococcus zase vo veľkej miere vytvárajú vitamíny, vďaka ktorým nám správne fungujú vnútorné orgány.

mikroorgnizmy bakterie crevna mikroflora

Mliečne baktérie nás udržiavajú fit

Miliardy mikroorganizmov v našich črevách vedú nekonečný boj. Ak práve vyhrávajú prospešné, sme v pohode. Keď prevážia tie potenciálne škodlivé, cítime príznaky rôznych chorôb. Aby sme boli stále fit, musíme sa do boja zapojiť aktívne – prijímaním správnych baktérií v strave.

Žiaľ, väčšinou robíme pravý opak. Rýchle jedlo, stres či alkohol nám črevnú mikroflóru nakláňajú na zlú stranu, a tak sa trápime hnačkami alebo naopak, zápchou, zapáchajúcimi vetrami, stolicou či zápalmi.

Druhým častým problémom je pre črevnú mikroflóru aj liečba antibiotikami. Ich úloha je zabíjať mikroorganizmy a sú v tom naozaj dobré. Možno až príliš. Nerozoznajú totiž dobré baktérie od zlých, a tak ich zabijú obe.

Baktérie mliečneho kvasenia nám pomáhajú vrátiť sa späť k prospešnej rovnováhe. To najdôležitejšie však je, že baktérie mliečneho kvasenia sú potrebné pre imunitný systém nášho tela.

Robia to tak, že pomáhajú imunitným bunkám zostať v strehu. Baktéria mliečneho kvasenia aktivuje množenie imunitných buniek, ale keďže nespôsobuje nijaké problémy, zostávajú bunky v strehu a môžu lepšie bojovať proti skutočným škodcom.

bakterie mliecneho kvasenia, mliecne produkty

Hľadajte mliečne baktérie vo svojej strave

Aby ste si teda pomohli v uponáhľanej dobe, zaraďte mliečne kultúry do svojho jedálnička. Nájdete ich v jogurtoch, kefíre, syroch, v acidofilnom mlieku, ale aj v kyslej kapuste či vo fermentovaných sójových výrobkoch typických pre ázijskú kuchyňu. Obsah prospešných baktérií v jedle je však malý a pre bežného človeka je ťažké zjesť, napríklad, dvadsať jogurtov denne či niekoľko kíl kyslej kapusty.

Výživové doplnky, akým je aj Lactoflor, pomáhajú dostať do tela až niekoľko stoviek miliónov baktérií mliečneho kvasenia ako Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium a S. thermophilus iba v jedinej kapsule.

Objednajte si ho online doplňte priateľské baktérie do tráviaceho traktu už teraz.

This div height required for enabling the sticky sidebar